Протягом усього 2016 року під патронатом «Ради зі збереження спадщини університету», яку очолює ректор, професор В.М. Бабаєв, в університеті відбуваються урочисті заходи з нагоди ювілеїв кафедр, факультетів, видатних вчених та знакових подій в історії Університету. 8 листопада 2016 року в університеті пройшли заходи, присвячені 60-річчю створення студентських будівельних загонів колишнього Харківського інституту інженерів комунального будівництва.

Програма заходів до 60-річчя СБЗ ХІІКБ була різноманітною.

Для студентів, викладачів, почесних гостей Університету – колишніх учасників студентського руху в ХІІКБ біло відкрито в червоному холі та в музейному комплексі дві розлогі виставки «Епоха студентських будівельних загонів в історії Університету» та видано історичних буклет «Географія маршрутів СБЗ ХІІКБ».Студентський клуб підготував для ветеранів СЗБ зворушливу імпрезу, сценарій якої було написано по мотивам студентської поеми «Казахстан-1956». Автор поеми -учасник першого будівельного загону, випускник ХІІКБ, професор університету В.Т. Доля. Учасників круглого столу привітав перший заступник директора Департаменту науки і освіти ХОДА Труш Олександр Олегович.

Історія СБЗ ХІІБ розпочалася 2 липня 1956 року, коли 94 наші студента у складі трьохтисячного загону студентів харківських вищих навчальних закладів виїхали для освоєння цілинних земель до Казахстану. В радгоспі «Ніжинський» Рузаєвського району Кокчетавської області студентами було побудовано житлові будинки, вулиці, їдальню, ощадкасу, дитячий садок, пошту, бібліотеку. Студенти ХІІКБ брали активну участь у зборі врожаю на цілинних землях Казахстану, допомагали місцевому населенню. Сьогодні, зведені студентами ХІІКБ, будівлі стали невід’ємною частиною історії сучасного міста Рузаєвка Кокчетавської області в Казахстані.

Географія маршрутів СБЗ ХІІКБ та будівельні об’єкти, зведені нашими студентами, розкинулася на величезних територіях: Україна, Монголія, Угорщина, Росія, Казахстан, Сибір, Тюмень, Сургут, Надим, Полтава, Суми, Харків, Харківська область. Зведено – житлові будинки, дитячі садки, школи, їдальні, кафе, спортмайданчики, будинки культури, клуби, парки, тваринницькі ферми, радгоспи, трамвайні шляхи, лінії зв’язку та електропередач, студентську поліклініку. Організовано – шефську допомогу ветеранам, дитячим будинкам, таборам, ремонт пам’ятників, комплектування сільських бібліотек. Студентами ХІІКБ побудовані начально-лабораторні корпуси, де сьогодні комфортно навчаються сучасні студенти університету, гуртожитки, лижна база (яку сьогодні переобладнано в сучасний Архаус).

Оргкомітет, готуючи цю визначну подію, від щирого серця намагався подарувати ветеранам СБЗ зустріч зі своєю студентською молодістю, а для сучасних студентів університету розкрити цікавий історичний пласт, невід’ємною частиною якого став рух студентських будівельних загонів.