МУЗЕЙ УКРАЇНСЬКОГО ПИСЬМЕННИКА І ГРОМАДСЬКОГО ДІЯЧА С.В. ПИЛИПЕНКА

1

Заснований в 1996 році.

Ім'я Сергія Володимировича Пилипенка – українського письменника, публіциста, видатного борця за відродження української культури, засновника легендарної письменницької організації «Плуг», сьогодні для широкого кола читачів залишається невідомою фігурою в історії української культури. Його ім'я і творчий доробок були вилучені з громадського процесу в зв'язку з репресіями в 1933 році. Сергій Володимирович Пилипенко реабілітований посмертно в 1957 році.

28 серпня 1996 року в Харкові під час проведення III Міжнародного конгресу українців в музейному комплексі Університету було відкрито меморіальний музей українського письменника і громадського діяча Сергія Володимировича Пилипенка, а також виставку скульптур його дочки Міртали, всесвітньо відомої майстрині, яка пoдapувала свою творчість музею.

21 червня 1998 року на Павлівській площі, на фасаді будинку, (колишньому «Селянському будинку»), де в 20-і роки народжувалася і ставала на ноги українська література, де працювали багато з тих, кого пізніше назвуть «розстріляним Відродженням», була відкрита меморіальна дошка (автор Міртала Пилипенко) пам'яті українського письменника, громадського діяча Сергія Володимировича Пилипенка.

 23

У грудні 1999 p. в музеї відбулися Перші меморіальні «Піліпенківськіе дні». Тут пройшов вечір «Вінок пам'яті з музики, світла, спогадів і роздумів». Видано альманах музею «Піліпенківській зошит», де вперше за останні десятиліття були надруковані твори письменника С.В. Пилипенко і наукові дослідження про його творчість.

4

З 2006 року в Університеті проводяться науково-практичні конференції «Піліпенковскіе читання». Тематика читань охоплює літературно-мистецьке життя Харкова на історичному тлі України 1920-1930-х років.

5Меморіальний музей, увійшов в сучасну структуру музейного комплексу Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова. У співпраці з дочками письменника – Міртали Сергіївною Пилипенко і Асею Сергіївною Гумецької зібрані унікальні матеріали – документи, фотографії, що розкривають життєвий шлях і творчість Сергія Володимировича. Сьогодні в музеї розкривається історія української культури періоду 1920-1930-х років ХХ століття і долі яскравих представників плеяди української інтелігенції.

Сьогодні, в умовах реформування матеріальної і духовної культури, освіти і науки, в Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова звертають велику увагу на процеси духовного розвитку, на розуміння молоддю того, як зароджувалися в Україні благородні ідеї безкорисливого служіння Батьківщині.


vtour

Партнери

Вдячність

Сьогодні

Університет в соцмережах

Kname facebook instagramicons8 википедия 64

Ми у соцмережах

facebook 

Конф Спадщина ХНУМГ

Банер головний

ХНУМГ_100 років