МУЗЕЙ ІСТОРІЇ УНІВЕРСИТЕТУ

Заснований в 1967 році.

Офіційне відкриття музею – 4 листопада 1967 року.

3  1

2 4

Харківський національний університет міського господарства імені академіка архітектури Олексія Миколайовича Бекетова має давню і багату історію, яка є частиною вітчизняної історії житлово-комунального господарства і містобудування.

Історія одного з найстаріших галузевих закладів вищої освіти України сповнена унікальними подіями, фактами, пов’язана з долями видатних особистостей, гідними традиціями.

Великий внесок у розвиток і збереження історичних, наукових, культурних здобутків і традицій ЗВО вносить Музей історії Університету.

Музейні експозиції – це своєрідне мандрування у часі – створення Всеукраїнського технікуму комунального господарства в 1922 році до сьогодення – діяльності сучасного, міцного і унікального вищого учбового закладу, який визнано на державному і міжнародному рівні.

В музеї представлені унікальні документи, фотографії, експонати, які повною мірою розкривають динаміку розвитку і становлення університету на історичному фоні розвитку країни, внеску вузу в розвиток міського господарства і містобудування України.

Сучасне місто – це складна технічна і соціально-економічна система. Для того, щоб ця система нормально функціонувала і розвивалася необхідні спеціалісти різних напрямків життєдіяльності міста: містобудівництва, транспорту, тепло, газо-, водо-, і електропостачання, екології, економіки і управління. Підготовку спеціалістів, які забезпечують життєдіяльність, розвиток мегаполісів і здійснює національний університет міського господарства.

Роль життєзабезпечення житлово-комунальної галузі найгостріше виявляється в кризові періоди історії або в екстремальних умовах існування міст. Саме гостра і давня необхідність у фахівцях міського господарства стала приводом для створення в 1922 році Всеукраїнського технікуму комунального господарства. Учбовий заклад став не лише в Україні, але і в тодішньому Радянському Союзі першим вищим учбовим закладом житлово-комунальної галузі.

Вже через декілька років після створення технікум перетворився на науковий центр, в який прийшли видатні фахівці в області комунального і житлового господарства і будівництва. Сформувався колектив справжніх вчених ентузіастів, який забезпечив розвиток учбового закладу і його перетворення за більш ніж 90 літній шлях розвитку в потужний і унікальний виш, що зайняв гідне місце серед вищих учбових закладів України.

Сучасний національний університет міського господарства в ХХІ столітті – один з перспективніших і найкрасивіших вишів України. Сьогодні – це цілий освітній комплекс, який розмістився в історичному центрі Харкова. Тут гармонійно уживаються сучасна архітектура учбових корпусів з класичним стилем відреставрованих будівель ХІХ століття і поєднуються наукові і педагогічні традиції минулих років з новими освітніми технологіями і програмами. Діяльність Університету змогла досягти загальнодержавного і міжнародного визнання завдяки багатьом поколінням професорсько-викладацького колективу учбового закладу. Самовіддана робота колективу, концентрація його зусиль на головних напрямах дозволила досягти великих і гідних успіхів.

Історія Університету була такою ж непростою, як і уся історія України ХХ–ХХІ століття. Вона позначена реорганізаціями і реформуваннями, спадами, підйомами і великими успіхами. Імена педагогів і учених Університету сьогодні – гордість вітчизняної науки і вищої освіти. А Університет – родоначальник вищої освіти і підготовки фахівців для житлово-комунальної галузі, сьогодні сучасний освітній і науковий комплекс, випускники якого беруть участь у формуванні системи життєзабезпечення багатьох міст світу.


vtour

Партнери

Вдячність

Сьогодні

Університет в соцмережах

Kname facebook instagramicons8 википедия 64

Ми у соцмережах

facebook 

Конф Спадщина ХНУМГ

Банер головний

ХНУМГ_100 років