Краєзнавча виставка «Старий Харків»

Заснована в 1994 році.

13

Ідея створення в Музейному комплексі краєзнавчої виставки «Старий Харків» була викликана бажанням показати молодому поколінню харків'ян красу архітектури рідного міста. Виставка створена студентами і викладачами містобудівного факультету під керівництвом архітектора, професора В.О. Кодіна. На мальовничих студентських роботах можна побачити куточки старого міста ХІХ століття.

До складу експозиції входить єдина в Харкові діорама «Вид на історичний центр міста Харкова. 1914 рік», виконана студентами Містобудівного факультету С. Бушмановим, О. Циганова, С. Овчаренко (керівник В.О. Кодін, науковий консультант О.Ю. Лейбфрейд).

456

Перлинами музейної експозиції є колекція старовинних книг і листівок про Харків і унікальна картографічна колекція Заслуженого діяча культури України, Голови правління Харківської організації краєзнавців, доцента кафедри інженерної екології міст Івана Юхимовича Саратова. яка передана до фонду музею благодійно, а також історико-архітектурний каталог академіка архітектури, патріарха краєзнавства Слобожанщини О.Ю.Лейбфрейда

78

На базі виставки «Старий Харків» проводяться краєзнавчі читання, Круглі столи з історії містобудування та міського господарства. Харкова. Демонструються тематичні виставки та діють освітні проєкти.

Спільно з Центральним державним науково-технічним архівом України з 2005 року здійснюється проєкт «Архівна науково-технічна документація в в навчальні вузівські програми». Проєкт націлений на ознайомлення студентів з документальними архівними фондами ЦДНТА України, на використання архівної інформації в навчальному процесі, на створення віртуальних навчальних програм, за допомогою створення моделей з історичної реконструкції інженерних систем міського господарства. В рамках цього проєкту відділом використання архівної інформації ЦДНТА України продемонстровано студентам цікаві архівно-документальні виставки про реальних міських будівлях. Студенти ознайомилися з історичною інформацією та методами грамотної роботи з архівною документацією.

 

 


vtour

Партнери

Вдячність

Сьогодні

Університет в соцмережах

Kname facebook instagramicons8 википедия 64

Ми у соцмережах

facebook 

Конф Спадщина ХНУМГ

Банер головний

ХНУМГ_100 років