Наш університет впевнено крокує в майбутнє, примножуючи традиції, зберігаючи надбання минулих поколінь. За рішенням Ради «Фонду історичної, освітньої, наукової, інтелектуальної та культурної спадщини ХНУМГ ім. О.М. Бекетова» з 30 листопада по 4 грудня 2015 року відбувся Перший історичний тиждень.

В рамках тиждня проведено багато різноманітних імпрез: загальноуніверситетська виставка історичної спадщини факультетів, кафедр, виставки в іменних аудиторіях; виставки в музейному комплексі та бібліотеці. Цікаво пройшли презентації книг та поліграфічних видань з історії університету.

Головною подією історичного тижня стала Перша науково-історична конференція «СПАДЩИНА УНІВЕРСИТЕТУ: ІСТОРІЯ. ОСВІТА. НАУКА. КУЛЬТУРА. ОСОБИСТІСТЬ». В конференції взяли участь: викладачі, студенти, співробітники ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, керівники структурних підрозділів, співробітники музеїв вищих навчальних закладів міста Харкова, працівники ХНДБ ім. В.Г. Короленка. Також були запрошені члени родин видатних вчених університету, біографії яких стали предметом досліджень. На пленарних засіданнях були розглянуті питання за тематичними напрямками: ювілейні дати в історії університету, видатні ювілеї історичних особистостей; етапи становлення, розвитку та досягнення структурних підрозділів університету.Учасники конференції одностайно прийняли рішення, про щорічне проведення історичних тижнів з метою всебічного дослідження історії, розвитку, збагачення традицій і досягнень ХНУМГ імені О.М. Бекетова.