В Харківській державній академії культури діє музейне відділення на якому ведеться підготовка фахівців – істориків-музеєзнавців, майбутніх співробітників музеїв. Підготовку фахівців на музейному відділенні факультету культурології веде кафедра музеєзнавства та пам’яткознавства. Завідувач кафедри Каністратенко Микола Миколайович, кандидат історичних наук, доцент, заслужений працівник культури України звернувся з проханням до Музейного комплексу ХНУМГ ім.О.М.Бекетова провести майстер-клас для студентів академії культури з музейно-експозиційної, виставкової та екскурсіонної діяльності.

11Студенти, майбутні музейники, з цікавістю ознайомилися з історією розбудови музейного комплексу Національному університету міського господарства, історією присвоєння навчальному закладу почесного імені академіка архітектури О.М.Бекетова. Молоді люди були у захоплені від університету та задали багато фахових питань. Відбулася змістовна бесіда, присвячена важливим аспектам практичної діяльності музеїв. Перш за все науковій атрибуції, вивченню музейних колекцій, теорії та практиці музейної справи. На останок було висловлено бажання про розвиток творчих зв’язків між двома навчальними закладами.