1Доброю традицією стало проведення European heritage days, або Днів Європейської спадщини, які щороку проходять у вересні близько в 50-х європейських країнах, що приєдналися до Європейської культурної конвенції. Започаткована в 1991 році акція, яка мала за мету привернення уваги до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства, здобула приголомшливий резонанс. В 2019 році Дні Європейської спадщини пройшли в більшості українських міст, не винятком став і Харків, який долучився до акції вже вп’яте.

 

18 вересня 2019 року колектив Музейного комплексу відвідав Міжнародний семінар-практикум «Актуалізація культурної спадщини та сталий туризм», який проходив в рамках European heritage days в Будинку вчених. Організаторами семінару та інших заходів виступили Департамент міжнародного співробітництва, Туристично-інформаційний центр КП «Центр розвитку міжнародного співробітництва», Науково-методичний центр розвитку музеєзнавства і пам'яткознавства ХГУ «НУА», а також за підтримки Програми «CityFace» Канадського інституту українських студій Альбертського університету.

4 5

Програма зустрічі передбачала обговорення таких питань, як досвід актуалізації культурної спадщини в забезпечені сталого туризму, поширення світового досвіду сучасного використання культурної спадщини, та ставила на меті встановлення контактів між науковцями та організаціями, що займаються збереженням та актуалізацією культурної спадщини.

Згідно концепції проєкту – всі заходи, що відбуваються в рамках проекту Днів Європейської спадщини проходять у форматі «відкритих дверей» у вихідні дні, і передбачають можливість ознайомлення жителів міста з визначними пам'ятками, які в звичайні дні мало доступні для відвідування широкою публікою.

Цього року, як зазначили організатори акції, для екскурсій були обрані об'єкти, орієнтовані на ознайомлення харків'ян з архітектурною спадщиною Олексія Миколайовича Бекетова, видатного зодчого, академіка архітектури, за проектами якого в Харкові було зведено близько 50 будівель, більшість з яких визнана архітектурними шедеврами в стилі класичної архітектурної школи і модерну.

3

В рамках «Днів європейської спадщини» жителів міста запросили відвідати Будинок вчених, Харківську державну наукову бібліотеку ім. В.Г. Короленка і Музей академіка архітектури О. М. Бекетова, який входить в склад Музейного комплексу ХНУМГ ім. О. М. Бекетова.

21 вересня 2019 року до музейного комплексу ХНУМГ ім. О.М. Бекетова завітало близько сотні відвідувачів в рамках Днів європейської спадщини. Приємним сюрпризом для групи екскурсантів став чаруючий музичний супровід на роялі, у виконанні студента 1 курсу факультету економіки і підприємництва Іллі Христоєва. З вітальним словом виступила перед відвідувачами директор музейного комплексу Тетяна Єлісеєва і запросила прослухати екскурсію, присвячену  Олексію Миколайовичу Бекетову.

З основними віхами життєвого шляху і з творчим спадком видатного зодчого познайомила гостей співробітник музейного комплексу Тетяна Лобинцева. До уваги гостей, яких було майже 100  чоловік, були представлені унікальні документи, фотографії, особисті речі і проекти архітектора, які дуже зацікавили і не залишили байдужими відвідувачів.

Звісно, бекетівська спадщина була основною метою зустрічі в рамках Днів європейської спадщини, але щоб скласти повне уявлення про те, що являє собою музейний комплекс ХНУМГ ім. О.М. Бекетова екскурсовод Юлія Білас ознайомила відвідувачів з іншими тематичними виставками та експозиціями  музейного комплексу. Так, у цей день, харків’яни відвідали Виставку «Старий Харків», Музей історії університету міського господарства, Галерею сучасного образотворчого мистецтва, Меморіальний музей українського письменника Сергія Володимировича Пилипенка і  виставку скульптур Міртали Пилипенко «Поезія у бронзі». 

2

Екскурсія справила на відвідувачів неймовірні враження. Від імені всіх екскурсантів керівник Міського туристичного інформаційного центру Рязанова Світлана Євгенівна висловила слова подяки ректору ХНУМГ імені О.М. Бекетова і колективу музейного комплексу на своїй сторінці у Facebook. «…Живою музикою зустрічали нашу величезну групу в музейному комплексі Харківського національного університету міського господарства. Створювалася надзвичайна атмосфера. Щиро дякуємо. Екскурсія продовжувалась майже 2 години, люди, незважаючи на втому, не хотіли залишати музей. Там така краса, стільки всього дізнались про великого зодчого. Це незабутньо…» – зазначила Світлана Євгенівна.

Музейний комплекс ХНУМГ імені О.М. Бекетова щиро вдячний відвідувачам за проявлену зацікавленість, і дякує організаторам Днів європейської спадщини за цікавий досвід і продуктивні заходи, оскільки головною метою будь-якого музею є збереження історичної спадщини людства. 


vtour

Снимок экрана 2020 05 12 в 21.27.17

Снимок экрана 2020 05 12 в 21.27.25

Снимок экрана 2020 05 12 в 21.26.17

Університет в соцмережах

Kname facebook instagramicons8 википедия 64

Ми у соцмережах

facebook 

Банер головний

ХНУМГ_100 років