В травні місяці традиційно відзначається Міжнародний день музеїв, встановлений в 1977 році за ініціативою Міжнародної ради музеїв. Щороку його відзначають в 150 країнах світу. Музеї є носіями відповідальної місії — збереження і популяризації історичного минулого, реліквій і досягнень, які складають нашу духовну і культурну спадщину.

Саме колектив музею нашого університету став ініціатором створення Асоціації вузівських музеїв Харкова у 2004 році та є активним учасником усіх заходів та акцій Асоціації, які проходять на базі вузівських музеїв нашого міста.

У цьому році на виставковому майданчику музею історії Харківського національного університету В.Н. Каразіна «Асоціація» провела міську виставку – Унікальні експонати вузівських музеїв Харкова, де 14 музеїв представили один-два експонати. Справжніми перлинами міської виставки стали експонати представлені Музейним комплексом ХНУМГ ім. О.М. Бекетова: скульптора Міртали Пилипенко «Україна Фенікс Лелека», присвячена незалежності України; книга архітектора О. М. Бекетова «Архітектура.

Курс читаний в Харківському технологічному інституті Імператора Олександра ІІІ, яка вийшла в 1909 році і була передана автором в дар ХІІКБ в 1939 році; каталог робіт О. М. Бекетова, підготовлений архітектором в 1939 році до 50-річчя його творчої діяльності, який видав ХІІКБ спільно зі спілкою архітекторів. У музейному комплексі нашого університету можна побачити багато цікавого. У фондах музею знаходяться експонати, які приваблюють відвідувачів Харкова, України, зарубіжних гостей. Але кожен рік сама історія нашого університету пропонує головну тему виставок поточного року. Такими темами 2017 року стали:

  • 50-річчя Музею історії Університету,
  • 95-річчя створення Університету,
  • 155-річчя з дня народження академіка архітектури О.М. Бекетова, почесне ім'я якого носить наш Університет.

Протягом усього року колектив музейного комплексу пропонує відвідувачам різноманітні тематичні виставки та заходи.


vtour

Снимок экрана 2020 05 12 в 21.27.17

Снимок экрана 2020 05 12 в 21.27.25

Снимок экрана 2020 05 12 в 21.26.17

Університет в соцмережах

Kname facebook instagramicons8 википедия 64

Ми у соцмережах

facebook 

Банер головний

ХНУМГ_100 років