День відкритих дверей, що відбувся 20 вересня 2017 р. в музейному комплексі проводився з метою ознайомлення всіх бажаючих, особливо першокурсників, зі структурним підрозділом університету, який сьогодні є невід’ємною частиною культурного життя нашого навчального закладу. В цей день відвідувачі ознайомилися з експозиціями п’яти музеїв комплексу та зробили численні фото на згадку, взяли участь у флешмобі «MuseumSelfie», з цікавістю насолоджувалися вишуканою архітектурою.
       Музеї комплексу, які розмістилися в історичній будівлі Х1Х ст., люб’язно відкрили двері для відвідувачів. Сьогодні до складу «Музейного комплексу університету», якій налічує понад 700 кв.м. виставкової площі, входять п’ять різнопланових музея: «Музей історії університету»; «Музей академіка архітектури О.М.Бекетова»; Музей українського письменника С.В.Пилипенка»; «Музей «Поезія в бронзі» скульптора Міртали Пилипенко»; краєзнавча виставка «Старий Харків» з постійно оновлюваємою виставкою «Спадщина університету»; Художня галерея сучасного образотворчого мистецтва, складена з дарунків харківських художників; Тематична виставка поточного ювілейного року «Архітектурна спадщина академіка архітектури О.М. Бекетова в місті Харкові. Збереження та реставрація».


    Перше знайомство з музеєм університету завжди викликає бажання повернутися сюди та прослухати екскурсії. Колектив музею пропонує для бажаючих, наступні екскурсії: ґрунтовну комплексу екскурсію всіма музеями комплексу, ознайомчу, тематичну або лекційну програму. Термін класичних екскурсій по музеям комплексу відбуваються від 40 хв до 1 год..30 хв. і залежать від бажання екскурсантів пізнати нове.       Протягом всього року у Музейному комплексі відбуваються різноманітні заходи: круглі столи, зустрічі з цікавими особистостями, мистецтвознавцями, краєзнавцями, тематичні, художні виставки та виставки з фондів музейного комплексу, державних архівів та музеїв. Про кожен музейний захід можна ознайомитися в анонсах та новинах сайту університету. Головною подією в діяльності музейного комплексу кожного року став захід, присвячений історії університету – науково-практична конференція «СПАДЩИНА УНІВЕРСИТЕТУ: Історія. Освіта. Наука. Культура. Особистість», випуск матеріалів конференції та видання журналу «Альманах музею».
     Новою традицією музейного комплексу університету стане проведення щорічного флешмобу «MuseumSelfie».У багатьох музеях світу проводиться акція «Селфі в музеї». Ідея флешмобу прийшла з Заходу. Вона була започаткована британським блогером і незалежним музейним експертом Марою Діксон з метою популяризації культурного надбання. Сьогодні селфі стало частиною сучасної культури. Приєднуйтеся до нової традиції в університеті. Чекаємо від вас нових ідей.
    Музей започатковує Конкурс на краще художнє та оригінальне фото, яке згодом стане складовою частиною архівного фонду музею університету. Для участі в конкурсі необхідно роздрукувати фото форматом А-4, оформити підпис на звороті (найменування фото, ПІБ автора, факультет, група, контактний телефон) та до 10 жовтня 2017 р. принести в Раду музею (ауд.103, адмін корпус). Переможця фотоконкурсу буде оголошено і відзначено на пленарному засіданні конференції «Спадщина університету» що відбудеться у листопаді цього року.

Язык сайта