1Академік архітектури О.М.Бекетов (1862-1941) - найвідоміший харківський зодчий кінця XIX - початку XX ст. Його по праву вважають архітектором, під впливом якого був сформований вигляд центральної частини Харкова. За проєктами О.М. Бекетова і під його керівництвом в місті збудовано понад п'ятдесят будівель. Побудовані століття назад, вони і зараз є найважливішими домінантами в центральних ансамблях міста. Значні творіння архітектора є і в інших містах півдня Росії і України: в Дніпропетровську, Лубнах, Бєлгороді, Ростові-на-Дону, Новочеркаську, Києві, Сімферополі та Алушті.

 

16

Вшанували пам'ять великого зодчого О.М. Бекетова і поклали квіти в День його пам'яті кращі студенти Містобудівного факультету нашого Університету, які роблять перші кроки в освоєнні прекрасної професії архітектора.

vozlogenie

Саме до молоді звернене головне кредо зодчого О.М. Бекетова «Безперервний працю становить головний закон мистецтва, як і закон життя».

Академік архітектури О.М. Бекетов викладав в Харківському інституті інженерів комунального будівництва (нині ХНУГХ ім.А.Н.Бекетова) з 1935 по 1941 рр. Авторитет Олексія Миколайовича Бекетова серед студентів інституту був великий, студенти йшли до нього охоче, працювали під керівництвом майстра в архітектурних майстерень ХІІКСу. У своїй автобіографії О.М. Бекетов писав: «... зі студентами у мене завжди були сердечні стосунки і вони відчували, що я люблю молодь». Ще далекого 1939 році О.М. Бекетов написав: «Інститут комунального будівництва є Всеукраїнським центром архітектурно-художнього і будівельно-технічної освіти молоді».

Створена в ХІІКСі академіком архітектури О.М. Бекетовим в далекі 1930-ті роки школа творчості та професіоналізму і сьогодні є відмінною рисою сучасної архітектурної школи Національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова.

 


vtour

Снимок экрана 2020 05 12 в 21.27.17

Снимок экрана 2020 05 12 в 21.27.25

Снимок экрана 2020 05 12 в 21.26.17

Університет в соцмережах

Kname facebook instagramicons8 википедия 64

Ми у соцмережах

facebook 

Банер головний

ХНУМГ_100 років